Buloňský lesík

bublinaholka

Buloňský lesík je místem, které možná evokuje prostopášnost, která tu bují ovšem pouze v noci. Přes den je tato rozsáhlá plocha věnována rodinám, sportovcům a zamilovaným. O víkendech jsou komunikace uzavřeny automobilovému provozu a otevřeny cyklistům, fanouškům kolečkových bruslí, koním a běžcům.

Zapůjčit si můžete lodičku, městské kolo Velib‘. Převozník vás odveze na ostrov s restaurací le Chalet des Iles a navštívit můžete Park Bagatelle s jeho voňavými růžemi či park Pré-Catelan s divadýlkem pro děti pod širým nebem a michelinskou restaurací.

Navštivte překrásnou Fondation Louis Vuitton. Své ratolesti nechte se mnou napospas radostem parku a užijte si romantické výhledy a moderní architekturu Franka Gehryho.

Velkým tahákem je nově otevřená budova Fondation Louis Vuitton, kterou musíte vidět. Budova je esteticky zakomponovaná vedle dětské zábavné zahrady Jardin d’Acclimatation a umožní vyžití dětem i dospělým.

Petra Trnková

Jmenuji se Petra a Jsem Váš osobní československý průvodce Paříží. Lokál. Ukážu vám Paříž tak, že se stane Vaší láskou a budete se tu cíti jako doma. Stejně jako já.